Pradžia

Šventinė akcija 4 kraujo tyrimams!

Šventinė akcija 4 kraujo tyrimams!

Artėjančių švenčių proga dovanojame jums 15% nuolaidą net keturiems kraujo tyrimams:

  1. vitaminui D
  2. prostatos specifiniam antigenui (PSA)
  3. krūties vėžio žymeniui (Ca 15-3)
  4. lipidogramai

Pasiūlymas galioja visose InMedica klinikose nuo š.m. gruodžio 1d. iki 2018 m. sausio 31d.

1.    Vitaminas D – Vadinamasis saulės vitaminas, nes 90 proc. vitamino D mes pasigaminame dėl saulės poveikio ir tik 10 proc. šio vitamino mes gauname su maistu. Šis vitaminas padeda organizmui įsisavinti kalcį bei fosforą ir apsaugo kaulus nuo išretėjimo, osteoporozės ir rachito. Vitaminas D dalyvauja augimo, brendimo procesuose, yra itin svarbus imunitetui – sumažina alergijų, diabeto, inkstų, autoimuninių bei širdies ligų riziką.
2.    Prostatos specifinis antigenas (PSA) – tyrimas skirtas prostatos vėžiui diagnozuoti ir stebėti jo gydymo eigą. PSA leidžia aptikti prostatos vėžį ankstyvoje stadijoje.
3.    Krūties vėžio žymuo (Ca15 – 3) – pagrindinis krūties vėžio laboratorinis testas.Tyrimas svarbus įvertinant operacinio gydymo sėkmę ir sekant ligos eigą. Kuo didesnė rodiklio koncentracija, tuo didesnis navikas ar jo metastazės, tačiau krūties vėžio pirminė diagnozė negali remtis tik šiuo tyrimu (esant padidėjimui būtina mamografija ar krūtų echoskopija).
4.    Lipidograma – cholesterolio ir jo frakcijų tyrimas. Jį sudaro keturių tyrimų kompleksas:
Ch - cholesterolio tyrimas. Cholesterolio koncentracijos tyrimai naudojami aterosklerozės rizikos stebėsenai ir diagnozuojant bei gydant sutrikimus, sąlygojančius padidėjusią cholesterolio koncentraciją, taip pat lipidų ir lipoproteinų metabolizmo sutrikimus.
DTL - didelio tankio cholesterolio tyrimas. (DTL) yra atsakingi už atgalinę cholesterolio pernašą iš periferinių ląstelių į kepenis. Čia cholesterolis yra verčiamas į tulžies rūgštis, kurios išskiriamos į žarnyną per tulžies latakus. Padidėjusi DTL cholesterolio koncentracija saugo nuo koronarinės širdies ligos, tuo tarpu sumažėjusi DTLcholesterolio koncentracija, ypač kartu su padidėjusia trigliceridų koncentracija, didina širdies ir kraujagyslių ligų riziką.
MTL - mažo tankio cholesterolio tyrimas. (MTL) atlieka pagrindinį vaidmenį aterosklerozės, ypač vainikinių kraujagyslių sklerozės atsiradime. Tai vadinamas „piktasis“ cholesterolis. MTL susidaro iš trigliceridais turtingų LMTL (labai mažo tankio lipoproteinų), veikiant įvairiems lipolitiniams fermentams ir yra sintetinami kepenyse. Didžioji dalis cholesterolio susikaupusio aterosklerotinėje plokštelėje atsiranda iš MTL.
TGL – trigliceridai. Tyrimas, kuriuo nustatoma širdies ligų ir aterosklerozės rizika bei lipidų apykaita. Asmenims, turintiems mažą DTL cholesterolį ir didelį TGL kiekį išeminės širdies ligos rizika yra daug didesnė, nei tiems, kurių kraujyje šių pokyčių nerandama.


Būkite sveiki kartu su InMedica!