Pradžia
En

Glaukoma – tylus regėjimo vagis

Glaukoma – tylus regėjimo vagis

Glaukoma – tai akių ligų grupė, apibūdinama kaip specifinė optinė neuropatija (negrįžtamas regos nervo pažeidimas) atsirandanti pakilus spaudimui akies viduje. Ilgai nekontroliuojamas akispūdis spaudžia regos nervą, nyksta nervinės ląstelės ir dėl to siaurėja akiplotis bei silpnėja matymas.
Glaukoma – dažniausia negrįžtamo aklumo priežastis. Dažniausiai ligos eiga lėta, todėl žmonės nepajunta ankstyvųjų simptomų. Kadangi akies neskauda, žmonės nesikreipia į gydytoją.Panaikinti ligos sukeltų pakitimų neįmanoma, galima tik sustabdyti ligos progresavimą. Glaukoma gydoma visą gyvenimą.

Dažnai glaukomos nelydi jokie akivaizdūs požymiai ar simptomai ir ji nustatoma tik tuomet, kai ima silpnėti rega. Geriausias apsisaugojimo būdas – reguliariai tikrintis akis dėl glaukomos. Nuo 40 metų reikia kartą per metus profilaktiškai pasitikrinti akispūdį, o jei Jūsų šeimoje yra sergančiųjų glaukoma, tai reikia atlikti jau nuo 30-35 metų. Taip pat svarbu matuoti akispūdį sergantiems cukriniu diabetu, hipertonine liga (turite žemą kraujospūdį), po akių traumų ar operacijų, jeiguesate trumparegis ar reguliariai vartojate steroidinius hormoninius vaistus.
Laiku pradėjus gydyti glaukomą, liga pristabdoma ir galima išvengti aklumo.

GLAUKOMOS SIMPTOMAI:
- Ašarojimas
- Akių skausmas
- Svetimkūnio pojūtis akyje
- Regėjimo aštrumo mažėjimas
- Akių niežėjimas
- Regėjimo sutrikimai

Pasitikrinkite akis klinikoje Elite Medicale:

Adresas: Savanorių pr. 169 (III aukštas), Kaunas
Tel.: +370 377 33978
Mob.: +370 614 81071

Daugiau apie oftalmologo paslaugas klinikoje