Pradžia
En Ru

INMEDICA GYDYTOJAI PATARIA #4

INMEDICA GYDYTOJAI PATARIA #4

Dažnai mums kyla įvairių klausimų, susijusių su sveikata, į kuriuos atsakymus ne visada paprasta surasti. Taip pat apie kai kurias mums gresiančias sveikatos problemas net nesusimąstome, kol neperskaitome žurnale, ar neapsilankome pas šeimos gydytoją.

InMedica ir Elite Medicale klinikų gydytojai atsako į dažniausiai pasitaikančius pacientų klausimus, kuriuos galbūt ir Jūs norėjote užduoti.

 

Ar dėl sugedusių dantų gali pablogėti rega? Dėl regos problemų lankiausi pas okulistą, kuris užsiminė, kad pasitiktinčiau dantų buklę. Ar šiuos du dalykus galima būtų susieti? Irma

Atsako Elite Medicale klinikos oftalmologė gyd. Violeta Būdėnienė:

Taip, apie 80 proc. akių uždegimų būna dėl odontologinių problemų. Pacientai dažniausiai kreipiasi į oftalmologus (akių gydytojus), dėl įkyraus, maudžiančio pobūdžio akies obuolio skausmo, pablogėjusio regėjimo. Konsultacijos metu gydytojas oftalmologas, apžiūrėjęs ir įvertinęs akies būklę gali tikslingai, pagal poreikį, pacientą nukreipti pas odontologą arba neurologą. Todėl yra labai svarbu nekentėti ir pajutus pirmuosius simptomus kreiptis į gydytoją oftalmologą.


Ar klimaksas gali būti susijęs su augančiu svoriu? Kaip ryškiausiai jis paveikia moters išvaizdą? Alina, 50 m.

Atsako Elite Medicale klinikos endokrinologė med.dr. Edita Marinskienė:

Menopazės laikotarpiu organizme vyksta metabolizmo pokyčiai – lėtėja medžiagų apykaita, todėl greičiau auga svoris. Dėl su menopauze susijusiu stresu didėja kortizolio sekrecija, kuri skatina riebalų atsidėjimą ant pilvo. Dėl estrogenų sumažėjimo sulėtėja virškinimas, o tai skatina svorio augimą. Taip pat estrogenų kiekio mažėjimas turi įtakos odos būklei - atsiranda odos suglebimas, sausėjimas bei padidėjusi pigmentacija. Menopauzės laikotarpiu svarbu didesnis fizinis aktyvumas, mitybos korekcija, vengiant greitųjų angliavandenių, kurie didina cukraligės atsiradimo riziką, bei vartoti daugiau organizmui būtinų mikroelementų bei vitaminų. Svarbu gerti pakankamai vandens (iki 2 litrų per dieną).


Per vieną dieną patyriau du rimtus tyrimus - kompiuterine tomografiją ir dinaminę inkstų scintigrafiją. Gavau daug spindulių ir susimasciau, ar tokia didelė spindulių dozė gali atnešti neigiamų pasekmių? Koks tarpas tarp tyrimų turėtų būti daromas? Birutė, 38 m.

Atsako InMedica klinikos gydytojas radiologas Arūnas Ivanauskas:

Bet koks radiologinis tyrimas neturi slenkstinės dozės, todėl yra santykinai pavojingas žmogui. Jūsų minėti radiologiniai tyrimai yra skiriami pagal griežtas indikacijas. Kai diagnozės nustatymui ar patikslinimui visi kiti metodai yra išnaudoti, tuomet atliekami radiologiniai tyrimai neatsižvelgiant į santykinį jų keliamą pavojų sveikatai. Tyrimu metu gauta spinduliuotė yra priimtina. Kuo didesnis tarpas tarp tyrimų, tuo žmogui saugiau, tačiau, jeigu reikia nustatyti, ar patikslinti diagnozę kuo greičiau (ypač vėžinių susirgimų), tuomet į spinduliuotės sukeliamą neigiamą poveikį žmogui neatsižvelgiama, nes tyrimas neigiamo ūminio poveikio nesukelia. Tai vertina ir sprendžia tyrimą paskyręs gydytojas.