Pradžia
En Ru

INMEDICA GYDYTOJAI PATARIA #5

INMEDICA GYDYTOJAI PATARIA #5

Dažnai mums kyla įvairių klausimų, susijusių su sveikata, į kuriuos atsakymus ne visada paprasta surasti. Taip pat apie kai kurias mums gresiančias sveikatos problemas net nesusimąstome, kol neperskaitome žurnale, ar neapsilankome pas šeimos gydytoją.

InMedica ir Elite Medicale klinikų gydytojai atsako į dažniausiai pasitaikančius pacientų klausimus, kuriuos galbūt ir Jūs norėjote užduoti.

Neseniai pastebėjau, kad kojų nagai pradėjo gelsti. Atsirado grybelis. Radau nemažai priemonių, kurios grybelį padės sunaikinti, tačiau žinau, kad taip pat reikėtų gydytis iš vidaus. Ką reikėtų vartoti/valgyti, kad grybelis greičiau dingtų? Algis, 30 m.

Atsako InMedica Santariškės klinikos dermatovenerologė gyd. Ingrida Balčiūnienė:
Nagų pageltimas gali būti dėl daugelio priežasčių,nebutinai grybelio. Pirmiausia reikėtų atlikti tyrimus dėl grybelio. Jei pasitvirtintų, tuomet svarbu kiek nagų ir kiek paties nago pažeista. Jei mažiau nei pusė nago, galima bandyti gydyti lokaliai vartojamas vaistais, o jei nagas pažeistas visas, tuomet skiriami sisteminiai vaistai.
Konsultacijai reikėtų atvykti atauginus nagus (kad būtų ką paimti tyrimui) ir netepus bent mėnesį jokiais vaistais, dezinfektantais

Su šlapimo pūslės uždegimu susiduriu jau ne pirmą kartą, tačiau visus kartus gydžiausi gydytojo paskirtais vaistais. Ar yra būdų, pajutus pirmuosius simptomus, šį uždegimą išsigydyti pačiai? Ieva,
31 m.

Atsako Elite Medicale klinikos gastroenterologė/nefrologė gyd. Jūratė Venterienė:
Susirgus, reikia kreiptis į gydytoją, kuris apžiūrėjęs ir atlikęs reikiamus tyrimus, paskirs gydymą. Tačiau iki tol, galima jau namuose pradėti gydymą - spanguolėmis ar jų preparatais iš vaistinės, taip pat gydomosiomis vaistažolių arbatomis. Susirgus būtina gerti daug skysčių, ypač vandens.


Ar baltas liežuvis visada yra susijęs tik su virškinimo sutrikimais, ar gali pranešti apie sunkesnes ligas? Algis, 45 m.

Atsako Elite Medicale klinikos gastroenterologė/nefrologė gyd. Jūratė Venterienė:
Jei liežuvis yra baltos ar blyškios spalvos ir sausas, greičiausiai netekote daug skysčių arba seilių liaukos negamina pakankamai seilių. Plonas baltų apnašų sluoksnis rodo virškinimo trakto sistemos sutrikimus. Storas baltų apnašų sluoksnis būna sergant pienlige (rodo Candida grybelį, kuris atsiranda vartojant daug antibiotikų, steroidų, po chemoterapijos, nusilpus imuninei sistemai).


Gana dažnai tenka susidurti su pakankamai nemaloniu reiškiniu - žagsuliu. Vis nespėju suprasti, dėl kokiu priežasčių jis prasideda. Ar įmanoma išvengti žagsulio? Irma, 27 m.

Atsako Elite Medicale klinikos gastroenterologė/nefrologė gyd. Jūratė Venterienė:
Žagsulys - nevalingas diafragmos susitraukimas, kylantis dėl daugelio priežasčių. Žagsulį retai gali išprovokuoti stemplės uždegimas, skrandžio navikai, dirginantys diafragmą, isvarza, išsišakoję diafragmos nervai, elektrolitų balansas organizme, intoksikacija dėl inkstų nepakankamumo, del pokyciu galvos smegenyse ir kitokios priežastys. Dažniausiai žagsėti pradedama padauginus alkoholio, o rūkantiesiems žagsulys gali būti onkologinės ligos pirmieji simptomau, nes didėjantis krūtinėje auglys spaudžia diafragmą, priversdamas ją nevalingai susitraukti, o žmogų - žagsėti.