Pradžia
En Ru

Nuo pavojingiausių ligų saugo holistinis požiūris

Nuo pavojingiausių ligų saugo holistinis požiūris

Širdies ir kraujagyslių ligos – tai pagrindinė gyventojų mirtingumo ir sergamumo priežastis visame pasaulyje. "Elite medicale" kardiologijos klinikoje gydytojai sėkmingai padeda apsisaugoti ir gydytis nuo šių ligų.

Kai sutrinka kraujotaka
Klinikoje sukaupta didelė mokslinė ir klinikinė patirtis padėjo įvertinti ir įdiegti holistinę mediciną: tai kompleksinio gydymo koncepcija, pagal kurią gydomas visas organizmas, o ne tik kai kurie organai.
"Elite medicale“ klinikoje pacientams suteikiama įvairiapusė pagalba, juos konsultuoja ne tik patyrę kardiologai, bet atlieka tyrimus ir apibendrina duomenis gausus įvairių specialybių medikų kolektyvas", – pabrėžia gydytoja kardiologė profesoė Rūta Babarskienė.
Gydytoja neurologė Audronė Juosponytė perspėja, kad dažnai išsivysto ne tik širdies, bet ir galvos smegenų bei kaklo arterijų patologijos, kurios gali sukelti ūminius ar lėtinius galvos smegenų kraujotakos sutrikimus. Jie būna įvairūs, tačiau pagrindinis ir dažniausiai diagnozuojamas – lėtinė smegenų išemija. Nespecifiniai neurologiniai ir psichikos simptomai pasireiškia dėl ilgalaikio galvos smegenų kraujotakos sumažėjimo. Jos įvertinimui atliekamas kaklo ir galvos kraujagyslių ultragarsinis tyrimas.

Gali pakenkti akims
“Elite medicale” klinikoje yra galimybė pasikonsultuoti su gydytoju oftalmologu, nes labai svarbu laiku nustatyti kraujagyslių-apytakinius sutrikimus akies obuolio tinklainėje. Jos venų ir arterijų nepraeinamumas yra viena dažniausių staigaus regėjimo praradimo priežasčių.
"Arterinės tinklainės kraujotaka sutrinka dėl embolų, trombų, kraujagyslių spazmo ar išorinio suspaudimo, dažniausiai sukeliamo hipertenzijos, cukrinio diabeto, lipidų apykaitos sutrikimo, širdies ligų, rūkymo", – priežastis vardija gydytoja oftalmologė Violeta Budėnienė.
Profilaktinis akių ištyrimas, įvertinant tinklainės kraujagysles, gali padėti laiku diagnozuoti ligas, nuo kurių priklauso žmogaus gyvybė.

Miego apnėja kenkia širdžiai
Nepriklausomas širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnys, susijęs su padidėjusiu mirtingumu, yra kvėpavimo sutrikimas miego metu (obstrukcinė miego apnėja).
Jeigu vargina mieguistumas dienos metu, atsibundate nepailsėję, jaučiate rytinį galvos skausmą, susilpnėjusi Jūsų dėmesio koncentracija, naktimis knarkiate, vargina dusulys - vertėtų išsitirti dėl miego apnėjos. "Elite medicale" klinikoje teikiama nauja paslauga – ambulatorinis kvėpavimo sutrikimų miego metu stebėjimas, padedantis identifikuoti miego apnėjos sindromą, kai 10 sekundžių, o kai kam ir ilgiau miego metu sustoja kvėpavimas.
"Apnėja yra pavojinga liga, nes sumažėjus plaučių ventiliacijai jos metu trinka kraujo dujų apykaita, mažėja deguonies prisotinimas organizme, vystosi deguonies „badas“ smegenyse ir kituose gyvybiškai svarbiuose organuose. Pasikartojantys naktiniai „uždusimo“ epizodai, sustojus kvėpavimui, sukelia sunkiai kontroliuojamos ir atsparios gydymui hipertenzijos, cukrinio diabeto išsivystymą, pavojingus naktinius širdies ritmo sutrikimus, širdies nepakankamumo progresavimą, cholesterolio apykaitos sutrikimus. Didėja staigios mirties tikimybė", – pespėja gydytoja pulmonologė Diana Sušinskienė.
Parinktas tinkamas gydymas ne tik palengvina gyvenimą, bet ir gali išgelbėti gyvybę.

Mityba, sportas ir stresas
Nutukimas ir diabetas taip pat yra svarbūs rizikos veiksniai, turintys įtakos aterosklerozės, galvos smegenų, širdies vainikinių ar periferinių kraujagyslių sutrikimams atsirasti. Šiuolaikinius cukrinio diabeto gydymo principus taiko klinikoje dirbantys prityrę endokrinologai.
Kaip pasirinkti subalansuotą mitybą ir koreguoti mitybos įpročius, patars mitybos specialistas ir gastroenterologas.

Pasiryžote pradėti aktyvesnį gyvenimą? Prityrę sporto medicinos specialistai padeda įvertinti jūsų individualią fizinę būklę ir parenka tikslingas sveikatinimo procedūras, kurias galėtumėte atlikti klinikoje.
Pripažinta, kad daugybė ligų turi psichologinį pagrindą. Mes gyvename nuolat apimti streso, negalime atsipalaiduoti, blogai miegame. Stresas yra viena pagrindinių širdies ir kraujagyslių ligų priežasčių – gal vertėtų pasitarti su psichologu ar psichiatru? Jums mūsų klinikoje galime padėti.

Elite Medicale kliniką rasite:

Savanorių pr. 169 (III a.), Kaunas

Tel. +370 377 33978, +370 614 81071

Daugiau informacijos apie klinikoje teikiamas paslaugas