Pradžia
En

Sveikata - brangiausias mūsų turtas. Kaip ją išsaugoti?

Sveikata - brangiausias mūsų turtas. Kaip ją išsaugoti?

Sveikata brangiausias mūsų turtas, kaip ją išsaugoti?

Atidžiai rūpintis savo sveikata, tai kaip kaupti pinigus banke. 

E. Habardas

Daugelį metų širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė mirties priežastis Lietuvoje. Susirūpinti savo širdies ir kraujagyslių ligų rizika reikėtų kuo ankščiau. Nors vyrauja nuomonė, kad miokardo infarktas- vyresnio amžiaus žmonių liga , vis dažniau ja suserga jaunesni – dvidešimties, trisdešimties amžiaus žmonės. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad vidiniai arterijų pažeidimai atsiranda antrame- trečiame gyvenimo dešimtmetyje. Kadangi didelės reikšmės turi genetika, todėl jei tarp pirmos eilės giminaičių buvo jaunų žmonių sirgusių širdies ir kraujagyslių ligomis, labai svarbu įvertinti rizikos veiksnius ir siekti juos šalinti kuo ankščiau.

Turite padidintą arterinį kraujo spaudimą? Susirgti išemine liga didelę tikimybę turi asmenys, kurie turi padidintą arterinį kraujospūdį tačiau jo tinkamai nesigydo, nes neturi skundų ir jaučiasi gerai. Esant padidintam kraujospūdžiui, didesnė apkrova tenka širdžiai, storėja širdies raumuo, pakenkiamos kraujagyslių sienelės, vystosi pokyčiai inkstuose ir kituose organuose.

Ar žinote savo cholesterolio dydį? Per didelis cholesterolio kiekis kraujyje kaupiasi ant arterijų sienelių, arterijos tampa siauresnės ir kraujo tekėjimas į širdies raumenį sulėtėja ar kraujagyslės visai užsidaro. Jei širdies negali pasiekti pakankamas kraujo ir deguonies kiekis ,vystosi skausmai krūtinėje, gali ištikti širdies infarktas.

Rūkote? Tabako dūmuose yra daug cheminių junginių, iš kurių kenksmingiausi yra nikotinas ir anglies monoksidas, kurie greitina kraujagyslėse aterosklerozinius pakitimus, Rūkančio žmogaus dažnesnis širdies dažnis, didėja arterinis kraujo spaudimas, kinta kraujo krešėjimas, kraujyje pradeda stigti deguonies, didėja miokardo infarkto ir insulto rizika.

Padidėjusi Jūsų gliukozė kraujyje? Gliukozės kiekio padidėjimas – didina išeminės ligos išsivystymo riziką: dažniau susergama miokardo infarktu, pažeidžiamos kojų kraujagyslės, didėja galūnių amputacijų grėsmė.

Skubate, jaudinatės, nespėjate? Jaunų žmonių tarpe labai svarbus ir nepalankus faktorius yra stresas. Ūminis stresasdažnina širdies darbą, didina cholesterolio kiekį kraujyje, didina deguonies poreikį širdies raumenyje,otai didina tikimybę susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis.

Kaip galime sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką? Turime siekti sumažinti rizikos veiksnius, nepalankiai veikiančius mūsų  sveikatą. Net ir niekuo nesiskundžiančiam žmoguikartą permetus vertėtų apsilankyti pas gydytoją sveikatos patikrinimui, rizikos veiksnių nustatymui, rizikos susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis įvertinimui. Svarbu ne tik išklausyti gydytojo rekomendacijas, bet ir jas vykdyti.

Protingas žmogus turi pasirinkti tokį gyvenimo būdą, kad organizmas kuo rečiau triktų ir kuo rečiau būtų reikalingas remonto, o ne taisyti savo organizmą nelyginant sutręšusią ir skylėtą valtį bei kamšyti jos plyšius. (D. Pisarevas)

Elite Medicale klinikos kontaktai:

Savanorių pr. 169, Kaunas

Tel.+370 377 33978

Mob. +370 614 81071