Pradžia
En Ru

Vakcina nuo tymų InMedica klinikose

Vakcina nuo tymų InMedica klinikose

InMedica klinikose vėl galite pasiskiepyti vakcina nuo tymų Priorix. Ši vakcina taip pat apsaugo nuo raudoniukės bei epideminio parotito (kiaulytė).

Tymai - tai ūmi, itin lengvai plintanti ir viena labiausiai užkrečiamų infekcinių ligų, pasireiškianti karščiavimu ir bėrimu, galinti sukelti grėsmingas sveikatai ir gyvybei  komplikacijas. Infekcijos sukėlėjas – tymų virusas Morbillivirus. Neturintiems specifinio imuniteto asmenims imlumas tymų infekcijai – 90-95 proc.

Kaip užsikrečiama tymais? Tymų infekcijos šaltinis - sergantis žmogus. Iš infekuoto žmogaus tymų virusas išsiskiria per kvėpavimo takus (kalbant, čiaudint, iškvepiant) ir yra užkrečiamas 4–5 diena iki ir 4 dienos po bėrimo pradžios. Todėl užsikrėsti galima bet kurioje viešoje vietoje, kur yra sergantysis - viešajame transporte, prekybos centre ir pan. Tymų virusas jautrus karščiui, dezinfekcijos priemonėms, ypač ultravioletinei radiacijai, todėl užsikrėsti lauke tikimybė labai maža.

Vakcina Priorix atitinka Pasaulio Sveikatos Organizacijos biologinių medžiagų ir tymų, kiaulytės ir raudonukės vakcinų bei sudėtinių vakcinų (gyvų) gamybos reikalavimus.

Registruotis skiepui galite visose InMedica klinikose. Klinikų kontaktus galite rasti ČIA