Pradžia
lt
en
Pradžia
En

Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose

Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose

– tai licencijuojamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos, teikiamos paciento namuose, siekiant užtikrinti slaugos paslaugų tęstinumą, patenkinti paciento slaugos poreikius namų sąlygomis ir skatinti paciento savirūpą.
Paslaugomis naudotis gali visi pageidaujantys, kuriems sunku savimi pasirūpinti, reikalinga pagalba palaikant gerą sveikatos būklę ar asmens higieną.

 

Paslaugos gali būti teikiamos NEMOKAMAI jei atitinkate SAM nustatytus kriterijus, arba MOKAMAI.

 
NEMOKAMAS, T.Y. APMOKAMAS IŠ PSDF LĖŠŲ SLAUGOS PASLAUGAS NAMUOSE GALI GAUTI ŠIE PACIENTAI:
  1. vaikai, turintys negalią, t. y. asmenys iki 18 metų, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų, reglamentuojančių neįgaliųjų socialinę integraciją, nustatyta tvarka yra nustatytas nesavarankiškumo lygis ir pripažintas sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis;
  2. suaugę asmenysturintys negalią, t. y. asmenys, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų, reglamentuojančių neįgaliųjų socialinę integraciją, nustatyta tvarka yra nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis arba pirmojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros poreikis;
  3. senyvo amžiaus asmenys, t. y. senatvės pensijos amžių sukakę asmenys dėl amžiaus iš dalies ar visiškai netekę gebėjimų savarankiškai rūpintis savo asmeniniu gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime bei sergantys lėtinėmis ligomis, kai jiems nustatytas Bartelio indeksas yra iki 61 balo. Bartelio indeksą nustato pacientą gydantis gydytojas arba šeimos gydytojas, arba slaugytojas;
  4. pacientai, kuriems po gydymo stacionare dėl somatinių ligų ir pažeidimų nustatytas bendras funkcinis sutrikimas, kai jiems nustatytas Bartelio indeksas yra iki 61 balo, ir kurie kasdieniame gyvenime yra visiškai priklausomi arba beveik visiškai priklausomi nuo kitų žmonių pagalbos (turi būti pateikta užpildyta Bartelio indekso nustatymo lentelė su išvada). Bartelio indeksą nustato pacientą gydantis ir išrašantis iš stacionaro gydytojas arba šeimos medicinos paslaugas teikiantis gydytojas, arba slaugytojas;
  5. pacientai, kuriems yra atlikta tracheostoma ar gastrostoma ir būtinas gleivių išsiurbimas iš kvėpavimo takų. Tik turint stacionaro gydytojo siuntimą, kuriame nurodyta, kad paciento artimieji stacionaro gydytojo yra apmokyti prižiūrėti pacientą.

 

AMBULATORINĖS SLAUGOS PASLAUGAS NAMUOSE TEIKIANČIŲ SPECIALISTŲ KOMANDA
  • Bendrosios praktikos slaugytojas – vykdo injekcijas, prijungia lašelinę, atlieka priežiūrą ir lašelinę infuziją kateteriu, paima kraują, šlapimą ir kitas medžiagas laboratoriniams tyrimams. Atlieka elektrokardiogramą, žaizdų priežiūrą, pragulų profilaktiką ir priežiūrą, dirbtinių kūno angų priežiūrą. Matuoja arterinį kraujo spaudimą, temperatūrą, pulsą ir arterinio kraujo įsotinimą deguonimi.
  • Kineziterapeutas – atsižvelgdamas į paciento sveikatos būklę, įvertina ir gydo raumenų, sąnarių bei nervų sistemos funkcijų sutrikimus. Kineziterapeuto mankšta padeda lengviau judėti, gerina raumenų funkciją, mažina skausmą, didina judėjimo potencialą. Kineziterapeutas moko prisitaikyti aplinkoje, taip pat padeda kompensuoti dėl ligos ar traumos prarastas funkcijas.
  • Slaugytojo padėjėjas – atlieka pragulų profilaktiką, užtikrina higienines asmens reikmes (maudo ar padeda išsimaudyti pacientui, kerpa nagus, keičia sauskelnes, lašina lašus, prižiūri burnos ertmę ir pan.), pagal slaugytojo paskyrimą tvarko paciento sekretą ir išskyras (keičia šlapimo surinktuvus, padeda pacientui naudotis tualeto kėde ir pan.).
Specialistai ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikia pagal Lietuvos medicinos normoje nurodytas kompetencijas.

 

MOKAMAI Slaugos paslaugos namuose gali būti teikiamos visiems pageidaujantiems 

Bendrosios praktikos slaugytojo teikiamos paslaugos

Kaina

Injekcija (į veną, raumenis, poodį, iki dviejų skirtingų vaistų)

35 Eur* (papildomo vaisto suleidimas – 5 Eur)

Infuzija (iki 1000 ml)

50 Eur* (papildoma infuzija – 20 Eur)

Tyrimų paėmimas

35 Eur + tyrimo kaina

Tyrimų paėmimas sergantiems COVID-19

50 Eur + tyrimo kaina

Elektrokardiogramos užrašymas

35 Eur

Žaizdų priežiūra

25–60 Eur (priklausomai nuo žaizdų kiekio ir dydžio)

Gleivių išsiurbimo paslauga

35 Eur* (kaina pateikta be aparato nuomos kainos)

Ausų plovimas

35 Eur

Poliarizuotos šviesos terapija su „Bioptron“

35 Eur (15 min.)

Imunoprofilaktikos paslauga (iki 5 asmenų)

25 Eur + vakcinos kaina

Kineziterapeuto teikiamos paslaugos

 

Mankšta arba masažas

50 Eur (30 min.)

Slaugytojo padėjėjo teikiamos paslaugos

 

 

Asmens higienos priežiūra (patalynės, drabužių, sauskelnių keitimas, nagų karpymas, maudymas, rytinis tualetas, maitinimas, asistavimas)

50 Eur (60 min.) (kiekviena papildoma valanda – 35 Eur)

Galima įsigyti ir kompleksinių paslaugų paketą – paslaugų paketas ir kaina sudaromi individualiai.
Į kainą įeina ir išlaidos už vienkartines medicinines priemones. Išlaidos už medikamentus, asmens higienos priemones, specialius tvarsčius į kainą nėra įskaičiuojamos.
 
*Medicininėms procedūroms atlikti reikalingas gydytojo paskyrimas (išskyrus vaistus, nurodytus slaugytojos medicininėje normoje).
 Specialistų atvykimas miesto teritorijoje nieko nekainuoja. Užmiestyje – 1 km + 1 Eur (kaina skaičiuojama į abi puses).
Paslaugos teikiamos darbo dienomis.

SLAUGOS PASLAUGOS NAMUOSE (tiek mokamos, tiek nemokamos) GALI BŪTI  TEIKIAMOS TIK GAVUS ŠEIMOS GYDYTOJO SIUNTIMĄ  forma E-F027.

VILNIUJE

Tel. (8 5) 264 3222

slauga-vilniusinmedica.lt 

KAUNE

Tel. (8 37) 400 131

slauga-kaunasinmedica.lt

TAURAGĖJE

 Tel. (8 446) 70 402 

pulsasinmedica.lt 

TELŠIUOSE

 Tel. (8 444) 51 903

telsiaiinmedica.lt