*alt_site_homepage_image*

Naujienos

Ką reikėtų žinoti apie kontracepciją?

Ką reikėtų žinoti apie kontracepciją?

Ką reikėtų žinoti apie kontracepciją?

Vilniaus „InMedica“ klinikos gydytoja akušerė-ginekologė Danuta Vasilevska pasakoja, kad dabar kontracepcijos priemonių spektras yra itin platus, o tinkamiausias sau reikėtų rinktis ne pagal draugių patarimus, o pagal savo amžių, gyvenimo būdą, sveikatos būklę ir būtinai pasitarus su gydytoju.

Kontraceptines priemones reikėtų naudoti pradėjus lytinį gyvenimą, jeigu tuo metu nėra planuojamas nėštumas. Dažniausiai jaunoms moterims pažintis su kontracepcija pradedama nuo hormoninių tablečių, tačiau jeigu vėliau atsiranda poreikis ilgalaikei kontracepcijai, verta apsvarstyti hormonines spirales, kurias galima naudoti ir negimdžiusioms moterims.

Dažniausiai naudojamos yra hormoninės spiralės ir sudėtinės kontraceptinės priemonės:

  • be labai efektyvios kontracepcijos (efektyvumas siekia 99,8 proc.), hormoninė spiralė mažina mėnesinių gausumą ir yra naudojama endometriozės, adenomiozės, endometriumo hiperplazijos gydymui;
  • sudėtinės kontraceptinės tabletės reguliuoja mėnesinių ciklą, sumažina kraujavimą, skausmingumą, palengvina PMS, gydo spuoguotumą, sumažina gimdos gleivinės, kiaušidžių bei storosios žarnos vėžio riziką.

Visgi, reikia nepamiršti, kad tik prezervatyvai sumažina riziką užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis.

Dėl kontraceptikų vartojimo svarbu pasikonsultuoti su sveikatos priežiūros specialistais – šeimos gydytoju, gydytoju akušeriu-ginekologu. Jie gali padėti ir parinkti šiuolaikines kontracepcijos priemones, remiantis objektyviais moksliniais įrodymais pagrįsta medicina.

Klinikų kontaktai