*alt_site_homepage_image*

Naujienos

Kaip atskirti slogą nuo sinusito?

Kaip atskirti slogą nuo sinusito?

Kai organizmą užpuola sloga, daugelis per daug neišsigąsta ir nepradeda nerimauti. Visgi, ar žinojote, kad kai toks negalavimas trunka ilgiau nei 10–12 dienų, tai jau signalizuoja apie sinusitą, kuris negydomas gali sukelti rimtų komplikacijų?

Tauragės „InMedica“ klinikos šeimos gydytoja Edita Puskunigytė pasakoja, kad negydomas sinusitas kartais tampa ausies arba plaučių uždegimo priežastimi, o infekcija gali išplisti į akiduobes bei prasiveržti į galvos smegenis, taip paskatindama meningito atsiradimą, todėl įtarus šią ligą, svarbu jos neignoruoti.

Sinusitą galima atpažinti iš atsiradusių žalių ar geltonų išskyrų iš nosies, pasunkėjusio kvėpavimo, nosies ar ausų užgulimo, veido skausmo ar spaudimo pojūčio kaktos, skruostų srityje, karščiavimo, uoslės ir skonio susilpnėjimo bei kitų simptomų.

Ypač sunerimti ir kreiptis į artimiausią gydymo įstaigą reikia atsiradus pūlingai sekrecijai iš nosies ir kai temperatūra pakyla daugiau nei 38°C.

Verta atkreipti dėmesį, kad didesnį polinkį susirgti sinusitu turi tie, kuriems pasireiškia viršutinių takų infekcijos, alergijos ar gretutinės ligos, pavyzdžiui, gastroezofaginis refliuksas, dantų ir dantenų pažeidimas bei cistinė fibrozė. Taip pat įtakos turi tokie veiksniai, kaip polipai, kreiva nosies pertvara, svetimkūnis nosies ertmėje ar rūkymas.

Jeigu sinusito atvejis itin sunkus arba konservatyvus medikamentinis būdas nėra veiksmingas, gali būti taikomas gydymas atsiurbiant sekretą ar chirurginis gydymas. Kai sinusitas nuolat kartojasi dėl polipų ar kreivos nosies pertvaros, taip pat vertėtų apsvarstyti chirurginį problemos sprendimą.

Klinikų kontaktai