*alt_site_homepage_image*

Naujienos

Pilvo skausmas - vienas dažniausiai pasireiškiančių negalavimų vaikystėje?​

Pilvo skausmas - vienas dažniausiai pasireiškiančių negalavimų vaikystėje?​

Kiekvienas suaugęs žmogus yra susidūręs su pilvo skausmu ir žino, kokia tai gali būti nemaloni būklė, bet ar žinojote, jog vaikystėje tai – vienas dažniausiai pasireiškiančių negalavimų?​

Raseinių „InMedica“ klinikos šeimos gydytoja Sandra Liubinskienė pastebi, kad pilvo skausmą mažamečiui galima įtarti, jeigu suprastėja vaiko apetitas, jis būna pablyškęs, sumažėja įprastinis jo aktyvumas, nebenori žaisti, verkia, skundžiasi ar atrodo negaluojantis.

Pilvo skausmai gali būti ūminiai arba lėtiniai:

  • ūminis skausmas atsiranda staiga, būna stiprus, kintantis ir susijęs su kitais simptomais. Dažniausios jo priežastys – žarnyno nepraeinamumas, prakiurimas dėl apendicito, opos ar prarijus aštrų daiktą;
  • lėtinis skausmas diagnozuojamas, kai jis kartojasi įvairiu periodiškumu. Dažniausios šio tipo skausmo priežastys būna funkcinė dispepsija, lėtinis gastritas, skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa, vidurių užkietėjimas, inkstų ar tulžies pūslės akmenligė.

Pastebėjus, kad vaikui skauda pilvelį, pirmiausia reikėtų įsivertinti galimas aplinkybes ir priežastis, stebėti vaiko būklę, paskatinti jį pasituštinti, o jeigu vaikas to nedarė ilgiau nei 2 dienas, skirti klizmutę. Vertėtų atkreipti dėmesį ir į vaiko liežuvį – jeigu jis baltas, sausas, su apnašomis – tai požymis, jog virškinimo sistema gali būti sutrikusi.

Svarbu neuždelsti kreiptis į artimiausią gydymo įstaigą, jeigu vaikui pilvo skausmas nepraeina, o tik stiprėja, yra nuolatinis ir trunka daugiau nei 6 val., migruoja į kitą kūno vietą, sustiprėja judesių metu – lipant laiptais, kosint ar čiaudint bei skausmo priepuoliai tik dažnėja.

Klinikų kontaktai